Yönetim Kurulu

https://nesibeaydinbasketbol.org.tr/wp-content/uploads/2021/10/nesibeaydin.fw_.png
Nesibe AYDIN
Onursal Başkan
https://nesibeaydinbasketbol.org.tr/wp-content/uploads/2021/10/mirkanaydin.fw_.png
Mirkan AYDIN
Başkan
https://nesibeaydinbasketbol.org.tr/wp-content/uploads/2021/10/alikavaklgl.fw_.png
Ali KAVAKLIOĞLU
Asbaşkan
https://nesibeaydinbasketbol.org.tr/wp-content/uploads/2021/10/resatgemalmaz.fw_.png
Reşat GEMALMAZ
2. Başkan
Kemal KAMBAK
Hukuki İşler
Gökhan KİNNA
Üye
Çiğdem TARAMAN
Üye
Alper GÖKTAŞ
Üye
Emel YANAR
Üye
Sevinç KALİ
Üye

Yönetim Kurulu

https://nesibeaydinbasketbol.org.tr/wp-content/uploads/2021/10/nesibeaydin.fw_-180x320.png
Nesibe AYDIN
Onursal Başkan
https://nesibeaydinbasketbol.org.tr/wp-content/uploads/2021/10/mirkanaydin.fw_-180x320.png
Mirkan AYDIN
Başkan
https://nesibeaydinbasketbol.org.tr/wp-content/uploads/2021/10/alikavaklgl.fw_-180x320.png
Ali KAVAKLIOĞLU
Asbaşkan
https://nesibeaydinbasketbol.org.tr/wp-content/uploads/2021/10/resatgemalmaz.fw_-180x320.png
Reşat GEMALMAZ
Başkan Yardımcısı
Kemal KAMBAK
Hukuki İşler
Gökhan Kinna
Üye
Çiğdem TARAMAN
Üye
Alper GÖKTAŞ
Üye
Emel YANAR
Üye
Sevinç KALİ
Üye
Misyonumuz

Küçük yaşlardan itibaren, sporu bir yaşam biçimi haline getirmek, çocuklara ve gençlere altyapıda temel atletik beceriler ile sporcu disiplinini kazandırmak ve bu anlayışta bir eğitim kurumu olarak,ülkemizi uluslararası müsabakalarda temsil edecek sporcular yetiştirmek, takımlar oluşturmak ve elde edeceğimiz başarılar ile gençlere ilham vermektir.

Vizyonumuz

Eğitim kurumu olmanın verdiği ciddiyet ve disiplin anlayışıyla, küçük yaşlardan itibaren çocukları ve gençleri sporla iç içe kılmak, hem bedensel hem de kişilik olarak sporcu beceri ve erdemlerini onlara kazandırmak, antrenman ve müsabakaları spor bilimlerinin ışığında yürütmek ve bu vizyonda yetişen gençleri uluslararası rekabete hazırlamaktır.

İlkelerimiz
  • Altyapı-üstyapıya eşit önem vermek
  • Bütünsel yaklaşım
  • Yeniliklere açık olmak
  • Öğrenme ve gelişme odaklı olmak
  • Sosyal sorumluluk bilincine sahip olmak
  • Disiplinli bir antrenman kültürü oluşturmak
Spor Politikalarımız

Günümüzde spor, sadece fiziksel değil; bilişsel, duygusal ve psikolojik olarak gelişimin de ana unsurlarındandır.
1984 yılından bu yana, eğitim hizmeti veren Nesibe Aydın Eğitim Kurumlarında spor hem eğitim hayatının hem de gerçek hayatın ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilir.
Bireysel yapılan sporlar çocuğun öz güveninin gelişmesini sağlarken, takım halinde yapılan sporlar, çocuğa paylaşmayı ve ekip halinde hareket etmeyi öğretir.

Nesibe Aydın Eğitim Kurumlarında, öğrenciler ana sınıfından itibaren hareketli oyun, jimnastik ve yüzme çalışmaları ile aktif ve sağlıklı bir yaşama adım atarlar. Beden Eğitimi ve Spor dersi yanında okul ve kulüp takımları, müfredat dışı spor faaliyetleri ve akademik derslerin içine yedirilmiş hareketli etkinlikler ile egzersiz ve spor bir yaşam biçimi haline gelir. Bu dersin ve farklı saatlerde yapılan spor etkinliklerinin amacı; fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimi destekleyen bir dizi aktarılabilir becerinin geliştirilmesidir.

Ankara Üniversitesi, Spor Bilimleri Bölümü koordinasyonu ile öğrencilerimizin bilimsel olarak  sportif takip ve fiziksel ölçümleri senede iki kez yapılır. Sonuçlara göre, ilkokulun ortalarında, öğrenciler ilgi ve yetenekleri doğrultusunda, branşlara ve spor takımlarına yönlendirilirler.

Yüzme, jimnastik, futbol, basketbol, voleybol, judo, masa tenisi ve okçuluk en aktif faaliyette bulunduğumuz ve müsabakalara katıldığımız branşlarımızdır.
Antrenörlerin mesleki ve kişisel gelişimine yatırım yaparak, sporcularımıza hem sportif katkı sağlamak hem de onların karşısına rol model olacak eğitmenler çıkarmak temel prensibimizdir.

Nesibe Aydın Okulları olarak hedefimiz, tüm okullarımızdaki sporcu sayımızın mevcut öğrenci sayımızın en az %40’ı olmasını sağlamaktır. Bununla beraber spor takımlarımızın ve bireysel sporcularımızın da ulusal ve uluslararası alanda okulumuzu, kulübümüzü ve ülkemizi başarıyla temsil etmesini hedeflemekteyiz.

İletişim
info@nesibeaydinbasketbol.org.tr
0 312 498 25 25