Tarihçe

https://nesibeaydinbasketbol.org.tr/wp-content/uploads/2022/11/nsbaydn_takim_toplu_5.jpg

Nesibe Aydın Eğitim Kurumlarının spor politikası doğrultusunda, kurumsal olarak sporcu yetiştirmek ve uluslararası başarı elde eden takımlar kurmak amacıyla,Nesibe Aydın Gençlik ve Spor Kulübü 2010 yılında kurulmuştur.

Kurulduğu yıldan itibaren, farklı branşlarda bireysel ve takım sporcuları bünyesine katan kulübümüz, öncelikli olarak altyapıya yatırım yapmıştır. Basketbol, yüzme, futbol ve voleybol branşlarında, kız ve erkeklerde; minik, küçük, yıldız ve genç kategorilerinde birçok ulusal ve uluslararası başarı elde edilmiştir. Altyapımızdaki sporculara örnek olması, kadın basketboluna yeni bir anlayış getirmesi ve ülkemizi Avrupa’da temsil etmesi amacıyla 2017 yılında kurularak bölgesel lige başlayan Kadın Basketbol takımımız, ilk yılında 1. lige yükselme başarısı elde etmiştir.

1. ligde ilk sezonu Play Off’a kalarak tamamlayan takımımız, takip eden sezonda, ligi ilk sırada tamamlayarak Süper Lig’e yükselmiştir. Kuruluşundan itibaren 3 sezonda, 2 lig yükselen takımımızın, 2020-21 sezon hedefi Avrupa Kupalarına katılma hakkı kazanmaktır.

İletişim
info@nesibeaydinbasketbol.org.tr
0 312 498 25 25